Урок №39 Гімнастика
Спеціальна фізична підготовка
ХУДОЖНЯ ГІМНАСТИКА
Навчальною програмою передбачене розучування вправ художньо гімнастики. Такі вправи формують правильну поставу, збільшують рухливість у суглобах, поліпшують координацію рухів, удосконалюють п чуття рівноваги. Вправи художньої гімнастики допомагають дівчатка позбутися скутості й незграбності, впливають на розвиток таких якосте" як легкість, граційність і плавність.
Зв'язок художньої гімнастики з такими видами мистецтва, як музика й танець, сприяє естетичному вихованню, розвиткові пластичності рухів та чуття ритму.
Вправи художньої гімнастики поділяють на дві групи: підготовчу й основну.
До підготовчої групи входять: стройові, загальнорозвивальні, акробатичні та прикладні вправи.
До основної групи входять: танцювальні вправи, стрибки, ритмічна гімнастика.
ТАНЦЮВАЛЬНІ ВПРАВИ
Танцювальні вправи включають у себе: напівприсідання, присідання, виставляння ноги в сторону, вперед, назад на носок, танцювальні кроки.
Танцювальні кроки динамічного характеру (галоп, полька) можна вивчати в підготовчій або в основній частині уроку, а спокійні (приставні й змінні кроки, кроки вальсу) — у заключній.
Напівприсідання виконується лівим боком до опори, напівзігнута ліва рука піднята в сторону, долоня на рейці, права рука в підготовчому положенні. Ноги в першій позиції. Перед напівприсіданням потрібно злегка нахилити голову вліво, підняти праву руку в першу позицію. Потім, повертаючи голову праворуч, відвести праву руку в другу позицію (рис.1).
У напівприсіді п'ятки мають щільно прилягати до підлоги без упору на великий палець. Згинати й розгинати ноги рівномірно, дотримуючись правила виворотності.
I позиція — п'ятки разом, носки розвернуті в сторони (рис. 2, а).
ІІ позиція — ноги нарізно на відстані довжини ступні, носки розвернуті в сторони (рис. 2, б).
ІІІ позиція — п'ятка однієї ступні притиснута до середини другої, носки розвернуті в сторони (рис. 2, в).
IV позиція — одна нога попереду другої на відстані ступні, п'ятка однієї ноги перебуває проти носка другої (рис. 2, г).
V позиція — ступні щільно зімкнуті носками в сторони, п'ятка однієї ноги притиснута до носка другої (рис. 2, д).
Присідання виконують із того самого вихідного положення, що й напівприсідання. Потім, опускаючи праву руку в сторону — вниз і нахиляючи голову вліво, напівприсід; опускаючи праву руку в підготовче положення й нахиляючи голову вліво — вниз, присід.
Виставляння ноги слід розучувати з першої позиції ніг. У кожному напрямку повторити рух по 4–8 разів (спочатку в сторону, потім уперед і назад).Те саме напівприсідом у першій і п'ятій позиціях. Після виставляння ноги до торкання пальцями підлоги в одному з напрямків приставити ногу у вихідне положення, а потім зробити напівприсід. З напівприсіду виставляння виконують одночасно з розгинанням опорної ноги.
Спочатку виставляння ноги слід розучувати, стоячи обличчям до опори, після цього — стоячи боком.