A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Волноваське професійно-технічне училище

Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва

    Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва

    Професія, що потрібна селу і народному господарству є професія тракториста – машиніста сільськогосподарського виробництва.

    Трактор — основна машина в сільському господарстві, за допомогою якої обробляють ґрунт, виконують основні роботи по догляду за культурними рослинами, перевозять вантажі тощо. Кожний п’ятий працівник сільського господарства — тракторист.

    Перший трактор був придуманий на паровому двигуні і виготовлений у Великобританії ще в середині XIX століття. Тоді ж з'явилися і перші трактористи. Більш досконалу модель з двигуном внутрішнього згоряння побудували вже американці в кінці того ж століття і використовувалися вони тільки в сільському господарстві. Менш масивні машини стали виробляти вже напочатку ХХ століття. В цей час і набула поширення професія тракториста.
     У нашій країні з 1911 року для полегшення сільськогосподарської праці почали застосовувати трактор. З появою цієї техніки виникає нова, раніше невідома професія - тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва.

    Поступово ця професія стає масовою, проте на той час належне виконання професійних обов’язків вимагає від тракториста значних фізичних зусиль. Перші трактора були звичайними тягачами, не маючи спеціальних робочих частин у вигляді відвалу, ковша, відбійного молота і тих механізмів, які встановлюються на сучасних моделях.
   До 30-х років ХХ сторіччя трактори використовувалися виключно для робіт у сільському господарстві. Пізніше на таку техніку почали встановлювати й інші функціональні інструменти і застосовувати її в гірській промисловості і будівництві.
   Сучасні трактори оснащені різноманітними новинками науки і техніки, тому вимагають від трактористів не лише фізичних, але й розумових зусиль.

 

   Ринок праці:

- Підприємства сільськогосподарської  галузі;

- Дорожньо-експлутаційниі управління;

- Будівництво;

- Надання послуг сільськогосподарською технікою;

- Фермерство;

- тощо.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора