A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Волноваське професійно-технічне училище

Тема 8. Особливі умови руху

Дата: 09.02.2021 09:05
Кількість переглядів: 622

 

Тема уроку: Рух гірськими дорогами і крутими спусками. Вимоги правил щодо руху на гірських дорогах і крутих спусках.

На гірських дорогах і крутих спусках, де зустрічний роз’їзд утруднено, водій транспортного засобу, що рухається на спуск, повинен дати дорогу транспортним засобам, що рухаються вгору.

Коментар експерта

На спусках і підйомах, позначених знаками 1.6 «Крутий підйом» і 1.7 «Крутий спуск», за наявності перешкоди на проїзній частині перевагу в русі мають транспортні засоби, що рухаються на підйом.

На гірських дорогах і крутих спусках водій вантажного автомобіля, дозволена максимальна маса якого перевищує 3,5 т, трактора та автобуса повинен:
а)користуватися спеціальними гірськими гальмами, якщо вони встановлені на транспортному засобі заводом-виробником;

Коментар експерта

Даний пункт Правил поширюється на транспортні засоби, обладнані допоміжною гальмовою системою, що призначена для тривалого підтримання постійної швидкості руху транспортного засобу на затяжних спусках. Під час використання допоміжної гальмової системи необхідно уникати моментів повного вимкнення двигуна.

б)під час зупинки або стоянки на підйомах і спусках користуватися противідкатними упорами.
 

Коментар експерта

Введення даного пункту до Правил дорожнього руху зобов’язує водіїв транспортних засобів, зазначених у пункті 28.2, під час зупинки або стоянки на підйомах і спусках користуватися противідкотними упорами, що дозволяє виключити мимовільний рух транспортних засобів і підвищити безпеку дорожнього руху.

На гірських дорогах заборонено:
а)рухатися з непрацюючим двигуном та вимкненими зчепленням або передачею;

Коментар експерта

Вимкнення двигуна, зчеплення або передачі може призвести до зниження ефективності гальмування та втрати стійкості транспортного засобу, тому в гірських умовах руху вимикати їх заборонено.

Необхідно відзначити, що вимкнення зчеплення або передачі в умовах ожеледиці може призвести до занесення транспортного засобу.

б)буксирування на гнучкому зчепленні;

Коментар експерта

Під час буксирування на гнучкому зчепленні в гірських умовах руху водій транспортного засобу, що буксирується, змушений на затяжних спусках часто користуватися гальмовою системою, що може призвести до перегріву і пошкоджень гальм, тому буксирування на гнучкому зчепленні в гірських районах заборонене.

Буксирування гірськими дорогами дозволене лише на жорсткому зчепленні або методом часткового вантаження.

 

в)будь-яке буксирування під час ожеледиці.

Коментар експерта

Під час ожеледиці зчіпні властивості шин автомобіля істотно знижуються, тому водії, які буксирують транспортні засоби, у разі буксирування будь-яким способом в ожеледицю можуть не впоратися з керуванням і створити аварійну обстановку на проїзній частині, що неприпустимо.

Домашнє завдання:

Вивчити вимоги та правила буксирування

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора