A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Волноваське професійно-технічне училище

Тема: Створення презентацій в Microsoft PowerPoint 2007.

Дата: 16.12.2020 09:10
Кількість переглядів: 165

Тема уроку: Створення презентацій в Microsoft PowerPoint 2007.

Опрацювати лекцію, зробити опорний конспект.

Після запуску вікна програми PowerPoint 2007 можна приступати до створення презентації. Всі способи створення нових презентацій відображаються в діалоговому вікні створення презентації. Розглянемо три основні способи створення презентацій: presentation на основі встановлених шаблонів, встановлених тим і порожніх шаблонів.

Створення нової презентації на основі встановлених шаблонів. Для створення нової презентації на основі встановлених шаблонів необхідно у відкритій програмі PowerPoint 2007 клацнути на кнопці "Office", і в меню вибрати пункт "Створити". У вікні, що розкрилося діалогу "Створення презентації" вибрати пункт "Встановлені шаблони". Із списку вбудованих шаблонів вибрати той, який потрібно для презентації.

Наприклад, виберемо тему "Знайомство з PowerPoint 2007". Відкриється готова presentation, що складається з 18 слайдів виконаних в єдиному стилі. Повна presentation (всі мініатюри слайдів) відображається в області Слайди / Структура у вікні PowerPoint (рис. 1).


Мал. 1

Необхідно відзначити, що вміст на слайдах поміщено в заповнювачах. Наприклад, титульний слайд має два текстових заповнювач: один для заголовка - Знайомство з PowerPoint 2007, а другий для підзаголовка - Огляд нових можливостей.

Вміст цих текстових наповнювачів можна замінити своїм заголовком і підзаголовком. Для цього необхідно встановити курсор в текстовому полі і ввести новий текст. Далі переходимо на другий slide. На цьому слайді використовуються різні наповнювачі, вміст яких також можна замінити потрібними відомостями. Аналогічно редагуються наступні slides презентації.

Якщо необхідно змінити дизайн слайдів, то слід виконати наступні дії: на вкладці "Дизайн" в групі "Теми" вибрати потрібну тему і клацнути на ній.

Крім того, у відкритій презентації можна видаляти або додати нові slides, замінювати їх розмітку, а також можна змінювати порядок їх слідування. При необхідності можна додавати ефекти анімації для тексту та об'єктів слайдів, а також ефекти переходів від slide до слайду. Після створення нової презентації на основі встановлених шаблонів, її треба зберегти.

Створення нової презентації на основі встановлених тим. В цьому випадку у вікні "Створення презентації" треба вибрати пункт "Встановлені теми". Далі з існуючих шаблонів вибрати таку тему, яка потрібна для презентації. Наприклад, виберемо тему "Офіційна" і клацнемо на кнопці "Створити". Відкрита presentation на основі обраної теми містить тільки титульну сторінку (малюнок 2).


Мал. 2

Ця титульна сторінка містить розмітку, тобто два текстових заповнювач (для заголовка і підзаголовка) і відформатована в стилі "Офіційний". Далі в текстові наповнювачі титульного слайда треба додати необхідну вміст.

Решта слайди користувач повинен додавати самостійно на свій розсуд. Для цього автор презентації може вибирати макети слайда з необхідною розміткою зі списку вбудованих макетів, який розкривається при натисканні на стрілці "Створити слайд" (рисунок 3).


Мал. 3

У списку, що розкрився макети слайдів мають різну розмітку, але виконані в єдиному стилі, який відповідає обраній темі "Офіційна" (рис. 4).


Мал. 4

Після додавання другого слайда, в ньому необхідно тільки заповнити наповнювачі, наприклад, текстом, малюнками, таблицями або іншими об'єктами. Аналогічно створюються наступні slides презентації. При необхідності можна замінити розмітку поточного слайда, клацнувши на піктограмі "Макет" в групі "Слайди" на вкладці "Головна" і вибравши макет з необхідною розміткою.

Таким чином, для вставки подальшого слайда з необхідними наповнювачами необхідно використовувати піктограму створити slide, а для заміни розмітки поточного слайда треба користуватися піктограмою "Макет".

Створення презентацій на основі порожніх шаблонів. Для цього випадку у вікні "Створення презентації" треба вибрати пункт "Порожні і останні". Далі клацнути на піктограмі "Нова презентація", а потім на кнопці "Створити". Відкриється вікно програми, в якому за замовчуванням відображається "Титульний slide" з двома текстовими заповнювачами (для заголовка і підзаголовка).

Для створення слайдів нової презентації можна використовувати або макети з типовою розміткою або макети без розмітки, тобто порожні slides. Список макетів, який відкривається при натисканні на кнопці "Макет" в групі "Слайди" на вкладці "Головна", представлений на рис. 5.


Мал. 5

Для створення презентації на базі порожнього слайда необхідно клацнути на "Порожній слайд". Титульний slide з двома текстовими заповнювачами, який відображений в головному вікні програми, буде замінений на чистий slide, тобто слайд без розмітки.

У цьому випадку користувач повинен самостійно створювати розмітку і дизайн слайдів. Тому спосіб створення презентації на основі порожніх шаблонів слід використовувати лише в тому випадку, коли користувач ясно уявляє собі зовнішній вигляд створюваної презентації (дизайн) і її вміст.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора