Тема уроку: Робоче мiсце тpактоpиста та його обладнання. Положення тpактоpиста на pобочому мiсцi.
Тема уроку: Робоче мiсце тpактоpиста та його обладнання. Положення тpактоpиста на pобочому мiсцi.
Кабіна трактора призначена для створення комфортних умов роботи тракториста, захисту його від шуму, вібрацій, атмосферних опадів, сонячного випромінювання, пилу і загазованості.
Наявність жорсткого каркаса, вбудованого в конструкцію кабіни, забезпечує безпеку водія при перекиданні трактора.
Кабіну встановлюють на чотирьох гумових віброізоляторах, що знижують передачу вібрації остова на її деталі.
У кабіні передбачені двоє дверей, що відкриваються назад, що покращує умови обслуговування трактора. Замок лівих дверей замикається зовні ключем; крім того, замки обох дверей зсередини можуть бути замкнені за допомогою ручок поворотом їх вниз від горизонтального положення. Для відкривання дверей зовнішню рукоятку можна повертати і вгору і вниз, а внутрішню тільки вгору, що зменшує ймовірність її випадкового відкриття.
Всередині кабіна покрита теплошумоізоляційної і звукопоглинальними матеріалами.
Для поліпшення доступу до силового циліндру і трубопроводу гідросистеми, регулятору глибини обробітку грунту в підлозі кабіни є люки зі знімними кришками.
Сучасні трактори працюють в будь-який час року і в найрізноманітніших кліматичних умовах. Щоб поліпшити умови праці водіїв, на тракторах встановлюють суцільнометалеві або комбіновані, добре обладнані кабіни.
Кабіна трактора виконується двухдверной, з великою площею скління, що забезпечує круговий огляд, з термо-, шумо- і віброізоляція. У кабіні розміщується м'яке регульоване сидіння, як правило, на одне-два місця. Кабіна має припливно-витяжну вентиляцію, опалення, електричне освітлення, склоочисники, протисонячні щитки та інше обладнання.
Мал. 1. Схеми приводів валів відбору потужності:
Опалення кабіни здійснюється за рахунок подачі теплого повітря від двигуна з підкапотного простору.
У кабіні розташовані контрольно-вимірювальні прилади і органи управління трактором.
Для запобігання двигуна і механізмів трактора від забруднення та попадання на них вологи, для огородження обертових деталей, а також з метою надання зовнішнім виглядом трактора естетичної обтічної форми застосовують облицювання і капот.
Капот трактора складається з даху над двигуном і двох ґратчастих боковин, що забезпечують вільний вихід повітря, що обдуває двигун.
До облицювання відносяться огорожу радіатора, бризковики, крила коліс і ін. Деталі облицювання кріпляться до кістяка трактора, кабіні або корпусним деталям трактора.